Çağrı Merkezi 444 1 156

Seo

Seo Fiyatları

BTU Nedir? BTU Hesabı Nasıl Yapılır

Türkçe’si İngiliz ısı birimi olan British thermal unit sözcüklerinin kısaltılmış hali olan BTU, klima satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli değerdir. Bu birimin hesaplanması sonucunda satın alacağınız klimanın iklimlendirme kapasitesini hesaplama imkanı elde ederek daha sağlıklı bir seçim yapmış olursunuz.

Klimalarda BTU/saat olarak belirtilen birim cihazın bir saatte ortamdan taşıdığı ısı miktarını gösterir. Bu değer arttıkça klimanın mali değeri de artmaktadır. Bu nedenle ilgili değeri doğru hesaplamalı, cihazı kullanacağımız alanın metrekaresine en uygun BTU değerini içeren bir modelden yana karar alınmalıdır.

Aşağıda yayınlamış olduğumuz formül aracılığı ile kullanacağınız cihazın BTU değerini belirleyebilir, gönül rahatlığı ile bu doğrultuda karar verebilirsiniz. Eğer hesapladığınız değer, 20.500’ün üzerinde ise gömme, salon, tavan tipi ya da asılı tavan tipi modellerden biri doğrultusunda tercih yapmanız daha yerinde olacaktır.

İlgili hesaplamaların yanı sıra klima satış ve servis merkezindeki uzmanlardan bilgi alınması tüm detaylara vakıf olmanızı sağlayacaktır.

BTU hesaplama formülü:

Soğutma ihtiyacı (Btu/h) = Bölge Katsayısı x Soğutulacak alanın m2 si

Türkiye bölge katsayıları:

  • Akdeniz -445
  • Doğu Anadolu -308
  • Ege-423
  • Güney Doğu Anadolu- 462
  • İç Anadolu -346
  • Karadeniz -385
  • Marmara -395
 

Bakımsız Klimalar Hasta Ediyor

Bakımsız Klimalar Hasta Ediyor
Uzmanlar özellikler klima kullanımının yoğun olduğu yaz aylarında solunum rahatsızları ve benzer şikayetler ile başvuruda bulunanların sayısında artış olduğunu belirtiyor.

Ucuz Fiyatlara Dikkat!

Sample Images
Artan klima kullanımı ile sayısı gitgide artan, ucuz fiyat vaadi ile tüketicinin karşısına çıkan pek çok firma, verdiği hizmetin standartlarından kısmak zorunda kalıyor.

Servis Çağırmadan Önce

Servis Çağırmadan Önce
Klima servisini çağırmadan önce, dikkat edilmesi gereken ilk konu, problemin cihazdan mı yoksa cihaz dışı kaynaklı mı olduğudur. Arızanın çıkış yerine göre teknik destek çağırılmasına gerek olup olmadığına karar verilmelidir.
Konum: Klima Servisi Faydalı Bilgiler BTU Nedir? BTU Hesabı Nasıl Yapılır

Servis Home Klima Servis Merkezi

Adres: İncirli Cd. Alpay İzer Sk. No:4 Bakırköy / İstanbul

Telefon: 444 1 156

Fax: 0212 660 69 50

Mail: servis@servishome.com

Servis'te Kampanya!

Confessions of a Shopaholic

Servis Home’da her mevsimde, tüm klima servis işlemlerinizde özel indirim kampanyasını bulabilirsiniz. Bu aya özel fiyat kampanyası için bizi arayın!